КОНЦЕПТУАЛІЗАЦІЯ КІЛЬКІСНИХ ПОКАЗНИКІВ ОЦІНКИ РИЗИКІВ ВЧИНЕННЯ КРИМІНАЛЬНИХ ПРАВОПОРУШЕНЬ У СФЕРІ ЕКОНОМІКИ
DOI:
https://doi.org/10.31891/mdes/2025-15-59Ключові слова:
національна економіка, економічна безпека держави, ризики, управління ризиками, кількісні показники, принципи визначення кількісних показників, оцінювання ризиків вчинення кримінальних правопорушеньАнотація
Обґрунтовано теоретичні та практичні аспекти розуміння сутності, складності, особливостей процесів оцінювання ризиків вчинення кримінальних правопорушень у сфері економіки з акцентом на кількісні показники. Зосереджено увагу на розкритті низки питань щодо реалізації завдань із запобігання та протидії ризикам, які формують кластери державних органів. Аргументовано, що включення державного органу до кластеру відбувається на підставі наявності у нього функції контролю, регуляції або правоохоронної, пов’язаних із протидією зазначеному явищу та/або кримінальному правопорушенню.
Доведено, що сукупність кількісних показників оцінки ризику вчинення кримінальних правопорушень у сфері національної економіки повинна враховувати процеси їх появи, концентрації та криміналізації.
Доведено, що причини формування ризику вчинення кримінального правопорушення та виявлення вразливості системи державного управління, зокрема в частині державного контролю, залежить також від кількісних показників роботи державної інституції, які характеризують її результативність та ефективність.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2025 Анатолій ЧИНЧИК, Степан ГОЛУБКА

Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.