СУБ’ЄКТНИЙ СУПРОВІД УПРАВЛІННЯ ІНВЕСТИЦІЙНОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ ОРГАНІЗАЦІЙ НА ЗАСАДАХ СТАЛОГО РОЗВИТКУ

Автор(и)

DOI:

https://doi.org/10.31891/mdes/2024-14-55

Ключові слова:

сталий розвиток, інвестиційна діяльність організацій, суб’єкти управління інвестиційною діяльністю організацій

Анотація

У статті розкрито наукове бачення суб’єктного супроводу управління інвестиційною діяльністю організацій на засадах сталого розвитку.
Метою статті є обґрунтування значимості суб’єктного супроводу управління інвестиційною діяльністю організацій на засадах сталого розвитку і його вдосконалення з врахуванням існуючих проблем і нових викликів.
Констатовано, що управління інвестиційною діяльністю організацій на засадах сталого розвитку є цілісною системою, яка складається із таких взаємопов’язаних елементів (підсистем): керуючої, керованої й технологічної, причому, головним суб’єктом у керуючій підсистемі є держава. Вказано на структурне й змістове наповнення управління інвестиційною діяльністю організацій, здійснюваного державою. Акцентовано на необхідності вдосконалення законодавства шляхом уточнення мети державного регулювання інвестиційної діяльності. Наголошено на необхідності вивчення і поширення світового досвіду, пов’язаного не тільки з аналізуванням фінансових показників, а й виявленням того наскільки діяльність організацій є соціально й екологічно орієнтованою, етичною, прозорою для суспільства, тобто відповідає концепції сталого розвитку (за факторами ESG). Аргументовано, що плинність кадрів, нестача фінансування й інші причини послаблюють функціональну й кадрову складову агенцій регіонального розвитку як суб’єктів управління інвестиційною діяльністю організацій. Констатовано доволі низьку інвестиційну активність переважної більшості територіальних громад й їх неналежну співпрацю з інвесторами, й у зв’язку з цим зазначено, що з метою вдосконалення управління інвестиційною діяльністю організацій на засадах сталого розвитку органи місцевого самоврядування повинні зацікавлювати й залучати іноземних інвесторів шляхом: формування: вичерпного переліку об’єктів для інвестування; базового пакету інвестиційних проектів з різними механізмами залучення інвестиційних ресурсів, команди, яка здійснюватиме їх супровід та ін. Наголошено на необхідності вирішення проблем, притаманних інвестиційній діяльності організацій підприємницького сектору економіки (недієвими і недостатніми є стимули для того, щоб підприємства інвестували власні кошти у розвиток виробництва, зокрема, еколого безпечного тощо) шляхом активізації регулятивного впливу з боку держави, передусім, шляхом посилення державної допомоги і підтримки.

##submission.downloads##

Опубліковано

28.11.2024

Як цитувати

ВОНС, І. (2024). СУБ’ЄКТНИЙ СУПРОВІД УПРАВЛІННЯ ІНВЕСТИЦІЙНОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ ОРГАНІЗАЦІЙ НА ЗАСАДАХ СТАЛОГО РОЗВИТКУ. MODELING THE DEVELOPMENT OF THE ECONOMIC SYSTEMS, (4), 418–427. https://doi.org/10.31891/mdes/2024-14-55