ЕКОНОМІЧНА ДІАГНОСТИКА ДОВОЄННОГО СТАНУ СФЕРИ УПРАВЛІННЯ ЛЮДСЬКИМИ РЕСУРСАМИ ТА ПЕРСОНАЛОМ НА МАКРО-, МЕЗО-, МІКРОРІВНЯХ

Автор(и)

DOI:

https://doi.org/10.31891/mdes/2025-15-39

Ключові слова:

економічна діагностика, управління людськими ресурсами, управління персоналом, довоєнний стан

Анотація

Процеси мобілізації вносять корективи в системи управління персоналом суб’єктів господарювання та дефіцит кадрових ресурсів. Однак для формування комплексної системи управління людськими ресурсами необхідно здійснити аналіз довоєнного стану сфер управління, це дозволить глибше вивчити причини та недоліки. Дослідження управління людськими ресурсами перед початком військових дій дозволяє оцінити вихідні умови, сильні та слабкі сторони системи, а також визначити потенційні виклики та точки зростання. Саме тому, економічна діагностика довоєнного стану сфер управління людськими ресурсами та персоналом на макро-, мезо-, мікрорівнях є актуальним дослідженням в сучасних умовах.

Метою дослідження є економічна діагностика довоєнного стану сфер управління людськими ресурсами та персоналом на макро-, мезо-, мікрорівнях.

Аналіз довоєнного стану сфер управління людськими ресурсами та персоналом в Україні показав, що зростання рівня безробіття відбулось ще до початку війни. Це свідчить про проблеми в сфері соціального захисту, що потребує вдосконалення політики зайнятості, надання підтримки для робочого населення та розвиток ефективних цифрових програм працевлаштування. Проведений аналіз довоєнного стану управління людськими ресурсами та персоналом в Україні визначив значний потенціал для подальшого розвитку та модернізації цих сфер.

В процесі дослідження, визначено про необхідність проведення реформи системи державного управління (зменшити бюрократію, підвищити рівень прозорості, боротися з корупцією), інвестувати в освіту та охорону здоров’я (покращити доступ до освіти та охорони здоров’я, підвищити кваліфікацію робочої сили, створити надійного соціального захисту), розвивати ІТ-сектор (створити сприятливі умови для розвитку ІТ-сектору, підготувати кваліфіковані кадри, залучити інвестиції), боротися із тіньовою економікою (створити сприятливі умови для ведення бізнесу, знизити податкове навантаження на бізнес, посилити контроль за дотриманням податкового законодавства).

##submission.downloads##

Опубліковано

21.03.2025

Як цитувати

ІРТИЩЕВА, І., КРАМАРЕНКО, І., ВОЙТ, С., ДУБИНСЬКА, І., & ІРТИЩЕВ, О. (2025). ЕКОНОМІЧНА ДІАГНОСТИКА ДОВОЄННОГО СТАНУ СФЕРИ УПРАВЛІННЯ ЛЮДСЬКИМИ РЕСУРСАМИ ТА ПЕРСОНАЛОМ НА МАКРО-, МЕЗО-, МІКРОРІВНЯХ. MODELING THE DEVELOPMENT OF THE ECONOMIC SYSTEMS, (1), 295–302. https://doi.org/10.31891/mdes/2025-15-39