КОМПЛЕКСНА ОЦІНКА ФІНАНСОВОЇ СТІЙКОСТІ МІСЦЕВИХ БЮДЖЕТІВ ЯК ІНДИКАТОР ПІДВИЩЕННЯ РІВНЯ БЮДЖЕТНОГО МЕНЕДЖМЕНТУ В УМОВАХ РЕФОРМИ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ ВЛАДНИХ ПОВНОВАЖЕНЬ

Автор(и)

DOI:

https://doi.org/10.31891/mdes/2021-2-7

Ключові слова:

бюджет, бюджетний менеджмент, децентралізація, фінансова стійкість, прогнозування

Анотація

Фінансове забезпечення місцевого самоврядування виступає основою соціально-економічного розвитку територій. Виваженість і обґрунтованість формування доходів місцевих бюджетів впливає на спроможність органів місцевого самоврядування в повному обсязі здійснювати ними власні та делеговані повноваження з метою забезпечення якісного рівня соціально-економічного розвитку територій.

В сучасних умовах проведення реформи децентралізації відбувається передача повноважень та фінансів від державної влади до органів місцевого самоврядування, що в свою чергу передбачає зміцнення фінансової забезпеченості місцевих бюджетів на основі використання сучасних фінансових механізмів, орієнтованих на якісне та ефективне використання бюджетних коштів.  Одним із найактуальніших і найгостріших завдань сучасного процесу бюджетної децентралізації України залишається забезпечення фінансової стійкості місцевих бюджетів. А тому проведення комплексної оцінки фінансової стійкості місцевих бюджетів в контексті підвищення рівня бюджетного менеджменту в умовах реформи децентралізації владних повноважень залишається актуальним, потребує подальшого дослідження з врахуванням науково обґрунтованих положень і має сприяти забезпеченню підвищення ефективності  управління місцевими бюджетами в умовах децентралізації владних повноважень в Україні.

Стаття присвячена дослідженню динаміки розвитку місцевих бюджетів в умовах проведення реформи фінансово-бюджетної децентралізації в Україні. На основі комплексного аналізу фінансової стійкості місцевих бюджетів Хмельницької області побудовано інтегральні показники фінансової стійкості місцевого бюджету та здійснено прогнозування їх динаміки в майбутньому, що дозволило визначити напрями ефективного управління місцевими бюджетами.

##submission.downloads##

Опубліковано

29.10.2021

Як цитувати

ФОРКУН, І., ГОРДЄЄВА, Т., & МУНДЖІШВІЛІ, Т. (2021). КОМПЛЕКСНА ОЦІНКА ФІНАНСОВОЇ СТІЙКОСТІ МІСЦЕВИХ БЮДЖЕТІВ ЯК ІНДИКАТОР ПІДВИЩЕННЯ РІВНЯ БЮДЖЕТНОГО МЕНЕДЖМЕНТУ В УМОВАХ РЕФОРМИ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ ВЛАДНИХ ПОВНОВАЖЕНЬ. MODELING THE DEVELOPMENT OF THE ECONOMIC SYSTEMS, (2), 46–53. https://doi.org/10.31891/mdes/2021-2-7