ЕКОНОМІЧНІ ОСНОВИ УПРАВЛІННЯ ЛОГІСТИЧНОЮ СТРАТЕГІЄЮ ПІДПРИЄМНИЦЬКОГО СЕРЕДОВИЩА
DOI:
https://doi.org/10.31891/mdes/2024-12-34Ключові слова:
логістика, логістичні процеси, підприємницька стратегія, підприємницьке середовищеАнотація
Досягнення важливих результатів діяльності підприємства безпосередньо залежить від логістичних стратегій, що застосовуються та є основою управління логістичними процесами. Адміністратор підприємства, розробляючи систему логістичного управління, базується на ухвалених рішеннях, орієнтуючись на організованість процесу управління матеріальними, інформаційними та додатковими потоками від постачальника та посередника до споживача.
Метою цієї статті є всебічне дослідження економічних підвалин забезпечення процесу управління логістичною стратегією в підприємницькому середовищі.
Умови динамічного зовнішнього середовища господарювання обумовлюють, що стратегія логістичного розвитку є ключем до виживання підприємств. Мінімізація витрат і здатність до інноваційного розвитку передбачає вибір оптимальної стратегії. Стратегія управління логістичним ринком є системним процесом, що дозволяє ефективно узгоджувати відносини між суб’єктами ринку та регулювати виробничі, інформаційні, збутові, кадрові, фінансові, юридичні, енергетичні та інші види діяльності. Успішна реалізація стратегії залежить від врахування проміжних результатів кожного виду діяльності при прийнятті стратегічних рішень.
Тому пропонуємо розглядати логістичну стратегію в довгостроковій перспективі, на основі тривалого планування та очікуваної віддачі інвестицій у логістично-транспортний ринок, складування, адаптацію матеріально-технічної інфраструктури та налагодження стійких і послідовних зв’язків. Логістична стратегія є підприємницьким напрямом і частиною алгоритму дій, необхідних для досягнення цілей підприємства шляхом перерозподілу ресурсів усього підприємства. Відзначимо, що існує два типи логістичних стратегій: статична і динамічна, між якими є взаємозв’язок. Відмінність між цими типами стратегій полягає в інноваційному забезпеченні, інтенсивності бізнес-процесів, рентабельності та ефективності ланцюгів постачання.
Підсумовуючи, слід зазначити, що логістичні стратегії характеризуються взаємопов’язаними процесами, в основі яких лежить якість логістичного обслуговування, оптимізація та ефективність транспортних потоків. Важливими характеристиками логістичної стратегії є: консолідація всіх компонентів логістичної системи, їх технологічна та організаційна цілісність; ефективність реалізації логістичної стратегії в часових межах, конкурентні переваги; динамічність та адаптивність логістичної стратегії.