СУТНІСТЬ ТА РОЛЬ ДЕРЖАВНИХ ФІНАНСІВ У РЕАЛІЗАЦІЇ СОЦІАЛЬНО – ЕКОНОМІЧНОЇ ПОЛІТИКИ

Автор(и)

DOI:

https://doi.org/10.31891/mdes/2024-12-29

Ключові слова:

державні фінанси, місцеві фінанси, державні доходи, державні витрати, державний кредит, соціальні функції держави, управління державними фінансами

Анотація

У статті проведено аналіз теоретичних концепцій та практики функціонування державних фінансів як України, так і розвинених зарубіжних країн, який показує, що в умовах ринкової економіки держава бере на себе зобов’язання по вирішенню тих завдань, які не можуть бути вирішені приватним сектором, або вирішуються неефективно.

Метою статті є дослідження сучасних тенденцій державних фінансів та їх ролі у реалізації соціально – економічної політики України.

Загальнодержавні фінанси формують фінансову базу діяльності вищих органів державної влади та управління. Вони призначені для забезпечення потреб суспільства, які мають загальнонаціональний характер і відображають інтереси всієї держави. Вони є інструментом впливу на  соціально-економічний розвиток країни. За допомогою державних фінансів здійснюється розподіл та перерозподіл ВВП між окремими регіонами країни та галузями економіки з метою їх збалансованого розвитку. Таким чином, загальнодержавні фінанси сприяють оптимізації територіального та галузевого розвитку країни.

В статті визначено, що держава коригує нездатність ринку щодо вирішення певних завдань, надаючи суспільні блага та здійснюючи заходи проти негативних зовнішніх впливів. У разі неякісної конкуренції держава проводить політику захисту споживача, організовуючи надання відповідної інформації чи втручаючись у процеси формування цін приватними виробниками монополістами. Тому державний сектор є необхідним для того, щоб суспільство залишалося життєздатним.

##submission.downloads##

Опубліковано

25.06.2024

Як цитувати

ГЛУЩЕНКО, О., ШВАЙКО, М., & СВІЧКАРЬ, В. (2024). СУТНІСТЬ ТА РОЛЬ ДЕРЖАВНИХ ФІНАНСІВ У РЕАЛІЗАЦІЇ СОЦІАЛЬНО – ЕКОНОМІЧНОЇ ПОЛІТИКИ. MODELING THE DEVELOPMENT OF THE ECONOMIC SYSTEMS, (2), 224–228. https://doi.org/10.31891/mdes/2024-12-29